KULTÚRNY DOM V OMŠENÍ

OMŠENIE – žije nás tu takmer dvetisíc. Sme povestní bohatou kultúrnou tradíciou, ktorá sa po obnove kultúrneho domu koncom roka 2018 do našej obce vrátila. Veľkorysé priestory umožňujú nielen širokú škálu kultúrnych predstavení, ale sú ideálnou voľbou aj pre vaše firemné, školské, či rodinné akcie a oslavy.

Kultúra v obci

Niet pochýb o tom, že kultúrny dom v našej obci veľmi chýba. Tí skôr narodení si dobre pamätajú jeho vyťaženosť v minulosti

Obec kúpu odmietla

V hlasovaní poslanci obec. zastupiteľstva odkúpenie kultúrneho domu neschválili (proti: 8, zdržal sa: 1).

Investor?

Kladiete si otázku, či je človek zo súkromného sektora skutočne vhodným vlastníkom kultúrneho domu?           

Reakcia kompetentných

Členovia farskej rady jednohlasne schválili úmysel investora. Zástupcovia obce podporovali zámer.

Úprimne a vážne?

Myslí to nový vlastník s omšenským kulturákom úprimne a vážne?                  

 

Kultúre v Omšení sa blýska na lepšie časy

Čo sa to deje s budovou kulturáku? Aké sú zámery investora? Zostane zachovaná funkcia kultúrneho stánku? Takéto otázky si oprávnene kladú Omšenčania pri pohľade na neobvyklý stavebný ruch v ich starom kulturáku. Požiadali sme preto majiteľa budovy Vladimíra Repiského, aby nám o prestavbe povedal viac. Rozhovor viedol šéfredaktor internetového portálu Impulz.press Peter Čačko.

Video pre fanúšikov a nadšencov Omšenského kulturáku

Pozrite si sanačné, spevňovacie a izolatérske práce na stropoch a krove Omšenského kulturáku. Omšenský kulturák bude čoskoro opäť centrom kultúrneho diania v Omšení, ako tomu bolo v minulosti. Do konca roka 2017 by mala byť ukončená rozsiahla rekonštrukcia, budova dostane nový moderný vzhľad, pričom sa zachová jej dobový charakter.

Zvýhodnená ponuka vstupeniek!


Do začátku ostáva:
Prejsť na akcie >